metabolic balance dietetyk Wrocław dobry dietetyk Wrocław dietetyk kliniczny Wrocław

  Kilka słów o mnie


  Z wykształcenia jestem dietetykiem klinicznym, a także biotechnologiem żywności.
  Po ukończeniu studiów rozpoczęłam pisanie doktoratu w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, który obroniłam z wyróżnieniem. Fascynacja poznaniem zależności pomiędzy żywnością, żywieniem i zdrowiem skłoniła mnie do powrotu na studia, tym razem podyplomowe Żywienie człowieka w profilaktyce zdrowotnej oraz wyższe na kierunku Dietetyka.
  Kolejnym 'stopniem wtajemniczenia' było szkolenie i uzyskanie licencji metabolic balance®. Dzięki niemu zdobyłam bardzo dużo cennej i unikalnej wiedzy ukazującej wpływ pożywienia na naszą przemianę materii, gospodarkę hormonalną oraz na całe nasze zdrowie i życie.
  W 2018r. ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie Jagiellońskim Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna oraz odbyłam praktyki kliniczne w Szpitalu Wielospecjalistycznym im. Stanleya Dudricka w Skawinie.
  Pracowałam w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu przy wdrażaniu programu Dieta Mamy oraz jako dietetyk w Centrum Zdrowia Medfemina we Wrocławiu.

  Stale poszerzam swoją wiedzę i umiejętności uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach poświęconych chorobom dietozależnym, wynikającym z nieprawidłowego odżywiania się którym, przy pomocy odpowiedniej diety, można zapobiegać. Zostałam członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Ukończyłam także szkolenie organizowane przez ALAB Laboratoria, które pozwala mi zaoferować moim pacjentom możliwość wykonania testów nadwrażliwości pokarmowej FoodProfil.

  Na co dzień pracuję zarówno z pacjentami borykającymi się z niewłaściwą masą ciała oraz chorobami dietozależnymi, jak również z osobami chcącymi zmienić swoje niewłaściwe nawyki żywieniowe. Podczas edukacji żywieniowej pacjenta dodatkowo wykorzystuję wiedzę zdobytą podczas mojej pracy w firmach produkujących żywność oraz suplementy diety i farmaceutyki. Zwracam szczególną uwagę na bezpieczeństwo żywności, od którego zależy zdrowie każdego człowieka. Obecnie oferuję moim pacjentom indywidualny program żywienia Twój Metabolizm™, oparty na wiedzy pochodzącej z dietetyki medycznej i holistycznym podejściu do problemów zdrowia i żywienia. Pomoże Ci on w zmianie sposobu odżywiania niezaleznie od tego, czy Twoim celem jest przytycie, schudnięcie, czy po prostu poprawa stanu zdrowia. I to w sposób naturalny, bez suplementów diety i wszelkich "cudownych" soków i innych preparatów, mających jakoby rozwiązywać nasze problemy zdrowotne.

  Oprócz prowadzenia od 2012 roku Poradni Dietetycznej VITABOLICUS we Wrocławiu, kształcę także studentów m.in. w Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuję się poradnictwem żywienia klinicznego, onkodietetyką oraz opieką metaboliczną w ramach projektu zywienie-kliniczne.pl. Pracuję także na rzecz Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową" - Przylądek Nadziei. Jestem także współautorką kilku artykułów w czasopismach zagranicznych.


  dietetyk kliniczny, specjalista ds. żywienia
  dr Anna Sapeta-Rączka


  Anna Sapeta-Rączka - ZnanyLekarz.pl