metabolic balance dietetyk Wrocław dobry dietetyk Wrocław metabolic balance Wrocław

  Kilka słów o mnie


  Z wykształcenia jestem dietetykiem medycznym, a także biotechnologiem żywności.
  Po ukończeniu studiów rozpoczęłam pisanie doktoratu w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, który obroniłam z wyróżnieniem. Fascynacja żywnością, żywieniem i zdrowiem popchnęła mnie ponownie na studia, tym razem podyplomowe Żywienie człowieka w profilaktyce zdrowotnej oraz wyższe na kierunku Dietetyka.
  Kolejnym 'stopniem wtajemniczenia' było szkolenie i uzyskanie licencji metabolic balance®. Dzięki niemu zdobyłam bardzo dużo cennej wiedzy - wiedzy ukazującej niesamowity wręcz wpływ pożywienia na naszą przemianę materii, gospodarkę hormonalną oraz na całe nasze zdrowie i życie.

  Stale poszerzam swoją wiedzę i umniejętności uczestnicząc w konferencjach i szkoleniach poświęconych chorobom dietozależnym, wynikającym z nieprawidłowego odżywiania się którym, przy pomocy odpowiedniej diety, można zapobiegać. Zostałam członkiem Polskiego Towarzystwa Dietetyki oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Ukończyłam także szkolenie organizowane przez ALAB Laboratoria, które pozwala mi zaoferować moim pacjentom możliwość wykonania testów nadwrażliwości pokarmowej FoodProfil. Aktualnie od października 2017 roku rozpoczynam studia podyplomowe Żywienie kliniczne i opieka metaboliczna na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

  Na co dzień pracuję zarówno z pacjentami borykającymi się z niewłaściwą masą ciała oraz chorobami dietozależnymi, jak również z osobami chcącymi zmienić swoje niewłaściwe nawyki żywieniowe. Podczas edukacji żywieniowej pacjenta dodatkowo wykorzystuję wiedzę zdobytą podczas mojej pracy w firmach produkujących żywność oraz suplementy diety i farmaceutyki. Zwracam szczególną uwagę na bezpieczeństwo żywności, od którego zależy zdrowie każdego człowieka. Obecnie oferuję moim pacjentom indywidualny program żywienia Twój Metabolizm™, oparty na wiedzy pochodzącej z dietetyki medycznej i holistycznym podejściu do problemów zdrowia i żywienia. Pomoże Ci on w zmianie sposobu odżywiania niezaleznie od tego, czy Twoim celem jest przytycie, schudnięcie, czy po prostu poprawa stanu zdrowia. I to w sposób naturalny, bez suplementów diety i wszelkich "cudownych" soków i innych preparatów, mających jakoby rozwiązywać nasze problemy zdrowotne.

  Oprócz prowadzenia Poradni Dietetycznej VITABOLICUS we Wrocławiu i Legnicy, kształcę studentów na Uniwersytecie Wrocławskim na kierunku Biologia człowieka oraz w Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Współpracuję z trenerem personalnym Grzegorzem Widunem. Jestem także współautorką kilku artykułów w czasopismach zagranicznych.


  dietetyk medyczny, specjalista ds. żywienia
  dr Anna Sapeta-Rączka


  Anna Sapeta-Rączka - ZnanyLekarz.pl